ŠK. GOD.16./17.

INA 16./17.- popis učenika

udžbenici 16./17.

UČITELJI

POPIS natječaja, poziva smotri (listopad 16. - siječanj 17.)

♦ Razvoj senzomotoričkih vještina

♦ Usavršavanje - prezentacije

Šk. god. 2016./2017.

Šk. god. 2016./2017.

⇒ svibanj 2017.

⇒ lipanj 2017.

Knjižničarka:  Bernarda Ferderber, stručni suradnik mentor

- email: bferderber@gmail.com

- broj telefona: 048/816-331

RADNO VRIJEME:

PONEDJELJAK: 7,00 - 13,00

UTORAK: 8,00 - 14,00

SRIJEDA: 7,00 - 13,00

ČETVRTAK: 7,00 - 13,00

PETAK: 8,00 - 14,00

(Iznimno je školska knjižnica zatvorena za korisnike za vrijeme izvođenja nastave, predstava, književnih susreta, izvannastavnih aktivnosti u knjižnici te tijekom stručnog usavršavanja školske knjižničarke).

Knjižnična građa je računalno obrađena u knjižničnom programu Metel i tako je i posuđujemo.

Svi učenici i zaposlenici  škole ujedno su i članovi školske knjižnice.

Fond školske knjižnice sastoji se od učeničkog i učiteljskog fonda te neknjižne građe koju čine AV (audio-vizualna) i elektronička građa.

Učenički se fond sastoji od lektire te knjiga za slobodno čitanje prikladne učeničkoj dobi i referentne ili priručne zbirke koja služi za rješavanje zadataka istraživačkog tipa te pisanje referata, a čine ju enciklopedije, leksikoni, rječnici, atlasi, monografije te razni priručnici kao što su pravopisi, gramatike i sl.

Učiteljski fond se sastoji od znanstveno-popularne i stručne literature te literature iz pedagogije, metodike, psihologije, sociologije, knjižničarstva i informatike, potrebne za rad i stručno usavršavanje svih učitelja.

AV građu čine audio i video zapisi na videokazetama, CD-ima i DVD-ima dok elektroničku građu čine digitalni zapisi na CD-ima, DVD-ima i tvrdim diskovima, potrebne za izvođenje nastave, kao nadopuna nastavi ili za slobodno vrijeme.

U knjižnici sa nalaze i dječji, znanstveno-popularni, stručni i pedagoški časopisi.

U prostorijama knjižnice korisnici se mogu svakodnevno služiti knjigama, časopisima i neknjižnom građom.

Za korištenje izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi 1 knjigu na rok od 14 dana. Za iznošenje izvan prostorija knjižnice ne može se posuditi referentna zbirka građe i neknjižna građa, osim kada se radi o razrednoj posudbi prema zahtjevu učitelja škole.

Za vrijeme ljetnih praznika knjižnična građa se ne posuđuje.

Korisnici su dužni pravodobno vraćati posuđenu građu te ju čuvati od svakog oštećenja i uništavanja.

Prije odlaska iz škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižničnu građu u školsku knjižnicu.

Najveći dio posla u školskoj knjižnici sastoji se od odgojno-obrazovnog rada koji osim posudbe same građe uključuje i kontinuiranu individualnu poduku kako pronaći željenu građu, kako se služiti njome, poticanje na korištenje iste itd. U skladu s time, odvija se i nastava koju održava školska knjižničarka u skladu s programom Knjižnični odgoj i obrazovanje u osnovnoj školi u svim razredima, te nastava u suradnji s učiteljima škole.

U školskoj knjižnici se osim stručne djelatnosti (nabava i obrada građe) obavlja i kulturna i javna djelatnost koja uključuje organizaciju književnih susreta, predstava, suradnju s institucijama kulture.

Svi važniji dokumenti vezani uz rad i poslovanje školske knjižnice nalaze se u prilogu.