Uz čitanje riječi rastu / Words grow by reading
Autor: Ivana Suzić, 29. 9. 2020.

Učenici prvog razreda sa učiteljicom Ivanom Suzić ove godine priključili su se Etwinning projektu „Uz čitanje riječi rastu“.

Što je to Etwinning?

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.  eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Cilj projekta u koji smo se mi uključili jest

• projektnim aktivnostima poticati radost čitanja, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za čitanje knjiga, osnaživati kritičko mišljenje o pročitanom, prikazati projektne aktivnosti kroz uporabu IKT-a. Poticati druge učenike škole, lokalnu zajednicu i širu javnost na razvijanje kulture provođenja slobodnog vremena. Osnažiti ulogu čitanja u razvoju jezičnih, komunikacijskih i stvaralačkih kompetencija potrebnih za izazove suvremenog društva.

Na kraju učenik će moći :

- izražavati svoja zapažanja, misli i osjećaje nakon slušanja/čitanja književnoga teksta i povezati ih s vlastitim iskustvom

- stvaralački se izražavati prema vlastitome interesu potaknut različitim iskustvima i doživljajima književnoga teksta, likovnim i vizualnim izražavanjem interpretira različite sadržaje

- kritički se odnositi prema pročitanom, obrazlagati vlastite stavove u vezi s pročitanim tekstom

- sudjelovati i promovirati važnost čitanja i pisane riječi u školi, lokalnoj zajednici i šire

- razvijati samopouzdanje kroz međusobnu suradnju, suradnju s partnerima te pri individualnom radu

- izrađivati letke, plakate, video zapise i snimke, e-knjige i dr.

- odabrati odgovarajuću digitalnu tehnologiju za obavljanje zadatka te se samostalno koristi njemu poznatim uređajima i programima

Na stranicama škole prezentirat ćemo odrađene zadatke.

Učiteljica Ivana Suzić

Uz čitanje riječi rastu / Words grow by reading
Autor: Ivana Suzić, 29. 9. 2020.

Što je to Etwinning?

Cilj projekta u koji smo se mi uključili jest

Na kraju učenik će moći :

- izrađivati letke, plakate, video zapise i snimke, e-knjige i dr.

Na stranicama škole prezentirat ćemo odrađene zadatke.

Učiteljica Ivana Suzić