Zasadi drvo, ne budi panj
Autor: Administrator , 28. 10. 2019.

U sklopu akcije kolektivne sadnje stabala „Zasadi drvo, ne budi panj“, učenici Osnovne škole Kloštar Podravski s njezinim Područnim školama u Podravskim Sesvetama, Prugovcu i Kozarevcu u petak dali su svoj doprinos ovoj hvale vrijednoj akciji...

Naime, u dvorištu Osnovne škole u Klostru Podravskom zasađeno je drveće hrasta, lipe, johe i jasena i to uz stručnu pomoć g. Mirka Balale, upravitelja Šumarije Kloštar Podravski. U to akciji sudjelovale su učiteljice Ivana Suzić, Mihaela Globan Lisjak, Ananda Glavica i Ana Đurišević i ravnatelj g. Mirko Šandrovčan sa učenicima. U Podravskim Sesvetama na području TRC Karaula, učenici od 1. do 8. razreda, takoder uz stručno vodstvo g. Mirka Balale i svojih učiteljica Renate Bratanović Palaić, Renate Slamić, Tanje Britvić, Mirele Krešić i Maje Pandur Škudar zasadili su 9 jasena, 2 johe i 10 jablana. U tome su im, takoder, pomogli i djelatnici Općine Podravske Sesvete g. Krunoslav Posavec i g. Damir Drvenkar. Akciju je podržao i 1. razred PŠ Podravske Sesvete sa svojom učiteljicom Majom Pandur Škudar, koji je posadio u svom školskom vrtu, starinsku sortu jabuke - Božićnicu ili Kotačicu. U Prugovcu su učenici od 1.do 4. razreda uz pomoć svojih učiteljica Vesne Ban i Martine Fuk te nekoliko roditelja posadili jasena i johu. U Kozarevcu su učenici od 1. do 4. razreda uz stručnu pomoć g. Blaža Pandura i učiteljica Jasne Vukres, Sanele Gašparec i Mateje Nemet Andrašević zasadili jabuku. Osim što su zasadili svoje prvo drveće, učenici su naučili jos puno praktičnih savjeta u vezi sadnje drveća i dobili volju da isto to učine i sutradan sa svojim roditeljima. Svojim kućama su otišli umorni, ali ponosni koraka laka, jer su uložili svoj trud i vrijeme u bolje sutra našeg planeta Zemlje.

Tekst: Maja Pandur Škudar, učiteljica RN, koordinatorica građanske inicijative "Zasadi drvo ne budi panj" za Osnovnu školu Kloštar Podravski.

Zasadi drvo, ne budi panj
Autor: Administrator , 28. 10. 2019.