Terenska nastava u Zagreb, 4. razredi
Autor: Petra Štefec, 28. 11. 2018.

Zagreb kao kulturno, upravno, zdravstveno i političko središte RH privukao je učenike 4. razreda OŠ Kloštar Podravski i učenike Područnih škola Podravske Sesvete, Kozarevac, Suha Katalena i Prugovac na istraživanje i pobliže upoznavanje grada.

Zajedno sa svojim učiteljicama Majom Pandur Škudar, Sanelom Gašparec, Božidarkom Šignjar, Biljanom Šokec i Martinom Fuk, učenici su u ponedjeljak, 26. 11. 2018. u zgradi Hrvatskog sabora u dvorani nekadašnjeg Županijskog doma, igrom simulacije, doživjeli rad sjednice Hrvatkog sabora. Učenici su pokazali svoju znatiželju i kreativnost u postavljenim pitanjima na koja su ipak u igri, odgovarale učiteljice.

Put znatiželje i čuđenja dalje se nastavio na Vidikovcu Kule Lotrščak. Kamenita vrata, kao jedan od najbolje očuvanih spomenika starog Zagreba, odvela su nas na izvor Manduševac po kojemu je Zagreb dobio ime. Crkva Sv. Marka, s grbom grada Zagreba i Trojednim grbom, podsjetila nas je da smo u glavnom gradu Republike Hrvatske. Katedrala Uzvišenja Blažene Djevice Marije očarala nas je svojom impozantnošću. Krvavi most, ulica kojom smo došli do Tkalče, od nekadašnjeg mosta koji je bio mjesto čestih sukoba Kaptola i Gradeca, ostala je samo riječ u nazivu.Tkalčićeva ulica, poznata kao duša starog Zagreba, potakla nas je i da ponovimo povijest i nastajanje grada Zagreba, diveći se istovremeno brončanom spomeniku Mariji Jurić Zagorki na početku Tkalče. Ilica, kao najduža i jedna od najstarijih ulica grada Zagreba odvela nas je put prema  Trgu bana Josipa Jelačića.

Hrabrost koju smo stekli u visinama Vidikovca Kule Lotrščak, prepoznali smo i u stanovnicima grada Tkograda, mjesta radnje „Grincha“ animirane obiteljske komedije koju smo odgledali u kinu.

Martina Fuk, učiteljica razredne nastave

Terenska nastava u Zagreb, 4. razredi
Autor: Petra Štefec, 28. 11. 2018.

Martina Fuk, učiteljica razredne nastave