Promicanje istine o Domovinskom ratu
Autor: MIROSLAV SARAGA, 25. 11. 2022.

U utorak, 22. studenog 2022. godine u sklopu projekta ''Promicanje istine o Domovinskom ratu'' održano je predavanje za učenike osmih razreda naše škole. Cilj projekta je edukacija učenika osmih razreda osnovnih škola i prvih razreda srednjih škola o Domovinskom ratu (uzroci, odvijanje ratnih operacija, završetak rata, posljedice).

Gosti predavači bili su umirovljeni časnici Hrvatske vojske i Policije  Damir Vuković i Mirko Hanžeković.

Nakon uvodne riječi ravnatelja škole, Mirka Šandrovčana, predavači su putem zanimljive prezentacije upoznali učenike sa:

• Stanjem u SFRJ-u prije izbijanja Domovinskog rata
  • Uzrocima Domovinskog rata
  • Zauzimanjem vojarni
  • Vojno-redarstvenim operacijama na području Republike Hrvatske
  • Posljedicama Domovinskog rata

Naglasak je stavljen na ulogu policije i vojnih postrojbi s područja Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu. Učenicima su predstavljene vojne postrojbe (osnutak postrojbi, sastav postrojbi, ratišta na kojima su djelovali, gubici u ljudstvu), a spomenuta je i uloga  civilnog sektora (naročito prehrambene industrije).

Cijeli događaj popratila je Hrvatska radio televizija. Snimljeni sadržaj prikazan će biti u emisiji Veterani mira (subota, 26.11.2022. godine), a može se i  pogledati na platformi HRTi (emisije na zahtjev) ili na Facebook stranici HRT-a.

Ovim putem izražavamo zahvalu predavačima gospodi Damiru Vukoviću i Mirku Hanžekoviću na zanimljivom i edukativnom predavanju kao i HRT što su medijski popratili cijeli događaj.

Promicanje istine o Domovinskom ratu
Autor: MIROSLAV SARAGA, 25. 11. 2022.

• Stanjem u SFRJ-u prije izbijanja Domovinskog rata
  • Uzrocima Domovinskog rata