Od 17. do 19. lipnja naša psihologinja sudjelovala je na regionalnom seminaru „Strengthening Cross-Border Cooperations through Inclusive Education“ u austrijskom gradu Neusiedl am See. Cilj ovog seminara bio je uspostaviti nova prekogranična partnerstva između škola i osnažiti sudionike za razvoj inkluzivnih Erasmus+ projekata.
Seminar je organiziran te financiran od strane austrijske nacionalne agencije za Erasmus + (OeAD nationale Agentur für Erasmus+) te od hrvatske Agencije za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU).
Seminar je bio namijenjen učiteljima, školskim ravnateljima i ostalom školskom osoblju koje radi u osnovnoškolskom i nižem srednjoškolskom obrazovanju, pružajući podršku učenicima u dobi od 6 do 14 godina. Na seminaru je naša psihologinja dobila smjernice o tome kako osmisliti i provesti Erasmus+ projekte u skladu s pravilima programa, s naglaskom na raznolikost i inkluzivno obrazovanje. Ono što je bila prednost sudjelovanja na ovom seminaru je kombinacija teorijskih predavanja i praktičnog iskustva kako raditi projekte, posebno jer su bili uključeni konkretni primjeri projekata. Kako kroz prezentaciju uspješnih projekata programa Erasmus+, tako posebno kroz aktivnosti povezivanja i upoznavanja sudionici su bili potaknuti razvijati ideje za vlastitu provedbu projekata vezanih uz inkluzivnu Europu.
Do kraja ovog kontaktnog seminara sudionici su dobili dublji uvid u Ključnu akciju 1 i Ključnu akciju 2 programa Erasmus+. Također, sudionici su proširili svoje znanje o tome kako razviti i provesti uključive Erasmus+ projekte koji podržavaju uključivo europsko obrazovanje.
Na temelju postojećeg znanja i iskustva u provedbi različitih projekata koje imaju naši djelatnici, ali i uz nove informacije i kontakte koje je skupila naša psihologinja, vjerujemo da ćemo razvijati još bolje aktivnosti za naše učenike i djelatnike.






